borakslı slime yapımı Üzerinde Bu Rapor inceleyin

  Paylaş   Paylaş Slime, son yıllarda kebir değersiz herkesin sefahat kaynağı. Evet slime nedir, kesinlikle bünyelır? Slime karşı daha fazlasını öğrenmeye; ayrıca evde şahsen kendinize evet da çocuklarınıza yapmaya amade mkaloriız? İşte tüyolar… Özellikle toplumsal medyada sık sık rastladığımız slime son zamanlarda ülkemizde epeyce popüler durumda. Videolarını izlerken bizlere muhteşem hava veren bu cümbüş hamurları, bir bir numara çocukların bileğil yetişkinlerin bile gözdesi.

çoğunlukla tutkal, boraks ve çeşitli kimyasallarla hazırlanan slime zararlı mı? Çocukların temelli oynağı ve ellerinden düşmediği bu oyuncak içinde çok bir küme kimyasal barındırıyor.

Yorumunuz gözden geçirilip yayınlanacaktır Yorumunuz dâhilin teşekkürler, en kısaca sürede gözden geçirilip yayınlanacaktır

Ülkemizde bile son yıllarda düzen hamurunda başüstüneğu derece deterjanların ortamında bile bulunabilen borakslı deterjanlar kullanılabiliyor. Lakin umumiyetle kokusundan dolayı tercih edilmiyor.

Slime hamurunun içerisinde mevki yer boraks çocuklar aracılığıyla kenar yolu ile solunması ve kızılınması, son tabaka ağır bir durumdur. Ölüme üstelik sebebiyet verebilmektedir.

Polivinil asetat (tutkal), boraks ve kez birleşimi mümasil bir materyal olan Flubber'i elde buyurmak derunin kullanılır.

Sizin yorumlarınız bizim derunin kıymettar. Yapacağınız yorumlarla, bu ürünü kullanmak isteyenleri doğru yönlendirmiş olun.

Boraks katıksız bir mineraldir. Ziyanı olmadığı düşünülmektedir. ABD'da çeşitli eşhas çfakatşır yıkarken deterjan adına kullanmaktadırlar.

Slime bir ABD’lı bir oyuncak şirketi tarafından üretilen mandepsi hamurudur. Slime maddesinin konstrüksiyonsı yarı yapışkan- yarı sıkıntısızışkandır. 1976 senesinde üretilen, toksik olmayan viskozite malzemeden oluşan, yeşil mülevven plastik çöp kovasına benzeri kutularda satılan oyuncak ürünüdür.

Zıp zıp hamuru olarak da aşina Slime’ı çocuklar ellerinden düşürmüyor. Evet bu hamurun içre neler var, bu kucakerik çocuklar muhtevain zararlı kabil mi? Adli Bilimciler Derneği Yıldırı İncelemeleri Alt kurul Başbuğı Borga Sezer’in çocukların son gündemde en çok sevilmiş olduğu piyes ihvanından Zıp Zıp hamurlarının kimsayal dâhilerikleri sebebiyle bağımlılık yapmış olduğunı ve zehirli etkilerinin bulunduğunu öne sürdü.

Rengârenk slime’lerle piyes hamurundan farklı bir cümbüş sunuyor.Yapışmayan konstrüksiyonsıyla özellikle çocukların eve bir ziyan vermesini engelliyor. Gelelim slime’nin elbette bulunduğuna ve tarihine:

Rengarenk, pırıl pırıl hazırlayabileceğiniz dubara hamurları strese uygun. Üstelik inşaatı da çok palas. Ülkemizde yeni yeni bilinmeye başlasa da aslında kökeni çok daha eskilere raci bir sefa hamuru. 1920 senesinde Nobel ödüllü Bilgi İnsanı Hermann Staudinger aracılığıyla kimyasal çalışmalar yaparken bulunan slime maddesi, o dönemlerde diş macunu, ciklet gibi ürünlerde kullanıldı. âlem hamuru haline gelmesi ise şunca bir devran aldı. Şu anda evde kendimizin bile yapabildiği, hem palas kâin hem bile aşırı şen künde hamurunu gelin beraberinde inceleyelim.

Bu durumdan dolayı da slime yararlanmaından sonrasında etki ve dulukün pir yıkanması lazım. Hassaten bilinmiş olduğu üzere, tutkal tabilık yaratıcı, kan ve sinir hücrelerinde zehirli etkileri olan bir maddedir. Umumi olarak slime içinde kâin boraks, deterjan, tutkal, sim, gıda boyası kabilinden maddelerden dolayı alerjik anlamda cildimize pert verebilir.

İlerleyen yıllarda Ben bunu sevdim Slime'nin farklı çeşitleri üretilmiştir. 1970'lerde Slime Canavar masa oyunu tanıtılmıştır.

Akarsu derunin yürüdüler Yüzyıllardır öykü aynı Bir Orantı Çağ masalı’nda Gent Hiçbir gıda grubundan ödün veremeyiz En çok okunanlar

Antalya Akdeniz Üniversitesi'nde slime'dan dolayı bir çocuğa egzama teşhissı konuldu. Güvenilmez yerlerden kızılınan bazı slime'ların içerisinde maden maddelerin bulunduğu ortaya çıkmasının peşi sıra ilk hastalanmış Antalya'da canlı birinde görüldü. Ve ilk öğün slime ile temasa destelı "Bağlantı Egzaması" teşhisi konuldu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *