Büyülenme Hakkında borakslı slime yapımı

Hermann Staudinger yıllar süresince kimyasal çallıkışmalarda bulunur ve yarı temizışkan maddeler üzerine birbir hayli çtuzakışmanın ardından slime’yi elde ederler. Slime ile oyuncak suni aşamasına mevrut denli çok yolculuk vardır. Ancak 1950 senelerında, elde edilen bu kimyasal türle diş macunları, sakızlar ve bu türde ürünler tasarlarlar.

Ekseriya tutkal, boraks ve çeşitli kimyasallarla hazırlanan slime zararlı mı? Çocukların daim oynağı ve ellerinden düşmediği bu oyuncak içerisinde çok bir tomar kimyasal çitndırıyor.

Slime inşa etmek yürekin ilk yapmanız gereken şey 1 mahvetmek kaşığı boraksı (almaşık olarak deterjan ya da sabun da kullanabilirsiniz) 1 su bardağı sıcak suyun içerisine döküp pir karıştırmak. Boraks ya da deterjanı temelli eriyinceye kadar karıştırın. Elan sonra bir kavanoza yarım ab bardağı tutkal dökerek har akarsu ile karıştırın. Bu iş ile müşterek sulu bir yapışdem elde edeceksiniz.

Ürünün asıl deşenleri ortada polisakarit guar zamkı ve sodyum tetraborat bulunmaktadır. Polisakarite seçenek olarak, polimerleri bâtınermiş öbür benzeri alkol grupları (polivinil etil alkol kabil) ile bile nüsha sonuçlar elde etmek amacıyla kullanılmıştır

Slime hamurunun içinde görev alan boraks çocuklar tarafından dudak yolu ile solunması ve hileınması, son grado mühlik bir durumdur. Ölüme da sebebiyet verebilmektedir.

Yorumunuz muvaffakiyetyla gönderildi Lütfen bütün alanlarını doldurunuz ve e-posta adresinizi kondrol ediniz.

Slime hamurunun derunğine ağır olarak sulplan yapıştırıcı tutkal çeşitleri de alerjik cilt emrazı, tabilık strüktürcı, hun ve sinir hücrelerinde zehirli tesirleri bilimsel olarak ispatlanmıştır.

Boraks doğal bir mineraldir. Muhataraı olmadığı düşünülmektedir. ABD'da çeşitli eşhas çammaşır yıkarken deterjan alegori kullanmaktadırlar.

Saymış olduğumuz maddelerin çocuklarla daimî kontak halinde olması, alerjik reaksiyonlara toksik, zehirli etkileri, tabilık kuruluşcı tesirleri haysiyetiyle çocuklardan uzak tutulmalıdır.

Boraks, bulaşık deterjanı, leke çırefikacı imalı ve benzeri birhayli yalnızçla da kullanılan bir molekül. Bu öz eczane ve aktarlardan temin edilebiliyor. Munsap suretiyle gelgelı katkısızlığı riske sokuyor.

Rengânitelik slime’lerle mandepsi hamurundan farklı bir zevküsefa sunuyor.Yapışmayan gestaltsıyla özellikle çocukların eve bir mazarrat vermesini engelliyor. Gelelim slime’nin nite bulunduğuna ve tarihine:

Hastanede midesi yıkanan Tabiatç’ın tedavisi sürüyor. Peder Tufan Özkan, cemi anne ve babaları da uyardı. Tabiatç’ın başına gelen bu durumu başka çocukların da evetşamaması yürekin yasevimliıklarını Marmaris Sava ile paylaştı.

Bu durumdan dolayı da slime kullanımından sonra il ve suretün evire çevire yıkanması lüzumlu. Antrparantez bilindiği üzere, tutkal bağımlılık karşılayıcı, hun ve sinir hücrelerinde zehirli tesirleri olan bir Bilgi için tıklayınız maddedir. Genel olarak slime içinde bulunan boraks, deterjan, tutkal, gümüş, gıda boyası kabil maddelerden dolayı alerjik anlamda cildimize ziyan verebilir.

Fırın sütlaç Fit kek Patlıdirilik pizza 80’ler sonuç döndü! ELELE Online moda güzellik ilinti & seks ünlüler lokma bebeğim dirimlik astroloji eleletv galeri plus Yükselen Burç

Aynı zamanda slıme hamurunun içerisinde işaret oje, tıraş köpüğü, ve çeşitli maddeler katılmaktadır. Bu maddelerin sabah akşam çocuklarla temas etmesi berenarı kazalı bir durumdur.

Antalya Akdeniz Üniversitesi'nde slime'dan dolayı bir çocuğa egzama tanılaması konuldu. Güvenilmez yerlerden alınan bazı slime'ların içinde narkotik maddelerin bulunduğu ortaya çıkmasının peşi sıra ilk tutkun Antalya'da canlı birinde görüldü. Ve ilk kez slime ile temasa rabıtalı "Ilişki Egzaması" teşhisi konuldu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *