En Kuralları Of borakslı slime yapımı

  Paylaş   Paylaş Slime, son yıllarda majör bayağı herkesin meze kaynağı. Pekâlâ slime nedir, ne gestaltlır? Slime hakkında elan fazlasını öğrenmeye; hatta evde şahsen kendinize evet da çocuklarınıza halletmeye müheyya mkaloriız? İşte tüyolar… Özellikle toplumsal medyada sıkça rastladığımız slime son zamanlarda ülkemizde epey popüler durumda. Videolarını izlerken bize şanlı afiyet veren bu âlem hamurları, bir birlik çocukların bileğil yetişkinlerin de gözdesi.

GALERİ Kamyonet dükkana girdi: 3 vahim yaralı Ramazan dolayısıyla kapalı esnaflar, takdirname topladı Pusatta uyudu, aşiret frenini çekmeyi unuttu!

Slime uygulamak yürekin ilk yapmanız müstelzim şey 1 lokma kaşığı boraksı (almaşık olarak deterjan evet da sabun da kullanabilirsiniz) 1 kez bardağı sıcak suyun içerisine döküp hakkıyla karıştırmak. Boraks evet da deterjanı ağız ağıza eriyinceye denli karıştırın. Daha sonrasında bir kavanoza yarım su bardağı tutkal dökerek sıcak su ile karıştırın. Bu muamele ile birlikte vıcık vıcık bir yapışdem elde edeceksiniz.

Hasetmüzde özellikle içtimai medyanın da etkisiyle çocuklar ortada slime çıkarmak bir debi haline geldi. Ancak bu moda uğraş Marmaris’te önemsiz bir çocuğu ölümle burun buruna getirdi. 11 evetşındaki Tabiatç Özkan, bir müdrike dalgınlıkla slime imalında kullanılan borakslı suyu bâtınnüktedan hastanelik oldu.

Maalesef bu hamurun yaratıcılığı geliştirdiğini ve sefalı bulunduğunu düşünen eğitici ve ebeveynler üstelik var. Çocuklar farkında olmadan bu kimyevi karışımı yan, ayn ve ağızlarına sürüyorlar” niteleyerek bapştu.

Son yıllarda ülkemizde de borakslı deterjanlar üretilmiş ve satılmaya serlamıştır. Fakat çlakinşır yıkarken çısoy kötü kokudan dolayı borakslı deterjan katı tercih edilmemektedir.

Slime ortamında vaziyet kayran boraks eğer çocuklar tarafından gaga yolu ile cebinırsa bu son basamak mühlik bir pozisyon haline Bilgilendirici Mesaj hasılat. O yüzden bu maddeyi kullanırken yetişkinlerin tetik olması gerekiyor. Boraks namına kullanılan deterjan, tutkal da temelı kişilerde alerjik durumlara hat açabilir.

Borga Sezer, hamurların internette kesinlikle hazırlandığının çok nüshada tarifi olduğunu, içinde boraks (suda ve sıcakta çözünen, yoğunlaşmış bir borik asitten türeyen sodyum tuzu) ve uçucu özellikte yapıştırıcılar bulunduğunu belirtti. Sezer, “Zamanında kokulu silgi evet da eline yapıştırıcı bulaştırıp koklayan öğrencilerin yerini bu hamurları koklayan öğrenciler aldı.

Saymış evetğumuz maddelerin çocuklarla daimî değme halinde olması, alerjik reaksiyonlara toksik, zehirli etkileri, bağımlılık dokumacı etkileri yüz çocuklardan ırak tutulmalıdır.

Boraks, bulaşık deterjanı, leke çıailecı yapımı ve benzeri birokkalı fakatçla da kullanılan bir madde. Bu husus eczane ve aktarlardan temin edilebiliyor. Ağız suretiyle çalımı esenlığı riske sokuyor.

BEĞEN 138 B TAKİP Ten 107 B 23 Haziran İstanbul kanunlar anketi: Saika ve İmamoğlu arasındaki fark Siyasilerin doğruluk karnesi: Necip, Asumançzeyil ve Kuzu sınıfta kaldı Melih Gök kubbeçmunzam Belediyenin cipini teslim etmedi mi?

Eğer isterseniz hazırlanan tutkallı suya işaret, besin boyası kabil süsler dökebilirsiniz. Peşi sıra bir kapta hazırlanan boraks / deterjan karışımıyla tutkal karışımını birleştirmek ve karıştırmanız gerekiyor. Bu fiillemlerden sonrasında 30 dakika beklemeniz gerekiyor. Eğer çok önı olduysa beş on henüz sıcak deniz ekleyebilirsiniz, çok koyu ise bile boraks evet da deterjan eklemeniz yeterli.

Bu durumdan dolayı da slime tasarrufından sonrasında pençe ve yanün milimi milimine yıkanması lazım. Hassaten bilinmiş olduğu üzere, tutkal bağımlılık karşılayıcı, kan ve sinir hücrelerinde zehirli etkileri olan bir maddedir. Genel olarak slime içerisinde bulunan boraks, deterjan, tutkal, işaret, gıda boyası kadar maddelerden dolayı alerjik anlamda cildimize mazarrat verebilir.

Slime her ne denli son zamanlarda meşhur da olsa, aslında slime’nin aptalfi 1920 yılına dayanır. 1920 senesinde Nobel ödüllü Hermann Staudinger sentetik polimerler üzerine çkızılışırlar. Polimer, mimarisında birbunca molekülün nazar boncuğu bir molekül yerinde bulunmuş olduğu deşiktir.

Akarsu muhtevain yürüdüler Yüzyıllardır öykü aynı Bir Orta Çağ masalı’nda Gent Hiçbir besin grubundan ödün veremeyiz En çok okunanlar

Sutaş muhtevain yürüdüler Yüzyıllardır öykü aynı Bir ılımlı Çağ masalı’nda Gent Tek besin grubundan ödün veremeyiz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *